Opryski z drona

Nowoczesny sprzęt i usługi dla Twojego gospodarstwa

poznaj Drony opryskowe

Najnowsze (03.2024) modele dronów opryskowych na rynku to produkty firmy DJI – Agras T10 oraz Agras T30. Wkrótce na rynku dostępne będą modele T25 i T50. Najłatwiejszym modelem do wdrożenia jest model T10, ponieważ jego waga nie przekracza 25 kilogramów.

Agras T10

Najmniejszy i najlższejszy dron opryskowy z serii AGRAS. Zbiornik o pojemności 8 litrów do mniejszych powierzchni. Wydajność ok. 2-3 ha/h.

Zapytaj o cenę wdrożenia

Agras T30

Najwydajniejszy model na rynku. Opryskiwanie i sianie jednym modelem. 30 litrowy zbiornik pozwala na wydajną pracę i wydajność na poziomie ok. 6 ha/h.

Zapytaj o cenę wdrożenia

Oprysk z powietrza

Drony opryskowe dji agras

Drony rolnicze z serii DJI Agras to modele przeznaczone do wykonywania precyzyjnych oprysków z powietrza oraz przeprowadzania operacji siewu.

W ofercie dostępne są 2 modele, przeznaczone dla małych i dużych gospodarstw.

Drony Agras można zaprogramować do automatycznego lotu i oprysku tylko w miejsach gdzie jest konieczne co ogranicza koszty stosowania nawozów. Nowoczesny system zasilania pozwala na pracę przez cały dzień bez konieczności korzystania z wielu akumulatorów.

 

Wydajność drona

W zależności od modelu zbiornik na ciecz ma pojemność: 8 lub 30 litrów, który można szybko i łatwo zastąpić elementem pozwalającym na rozsiewanie czy nawożenie granulatem. W ciągu jednego dnia można opryskać powierzchnie od 15-20 do 40-50 hektarów.

Kompatybilność

Drony opryskowe DJI Agras są tylko jednym z elementów jakim jest gotowy system do zastosowania dronów w rolnictwie. Aby w 100% wykorzystać potencjał dronów, należy wdrożyć i zitegrować drony z kamerami multispektralnymi z oprogramowaniem do analizy zdjęć oraz przekazywać najważniejsze informacje o miejscach do oprysku do drona Agras. Tylko pełne wdrożenie da oczekiwany rezultat.

Kompleksowa oferta

Aby w pełni wykorzystać wydajność drona opryskowego oraz jego wszystkie możliwości, naloty należy wykonywać na podstawie map rozwoju roślin. W tym celu potrzebny jest dron z kamerą multispektralną oraz oprogramowanie do analizy zdjęć.

monitorowanie upraw

Badania dronem z kamerą multispektralną

Za pomocą dronów z kamerami multispektralnymi oraz specjalnemu oprogramowaniu tworzymy precyzyjne mapy upraw i badamy kondycję roślin. Fotografia multispektralna jest pomocna dla profesjonalistów z branży rolniczej, poprzez dostarczanie informacji niewidzialnych dla ludzkiego oka. Mając dostęp do tego rodzaju danych, i ich przetworzeniu, do danych dotyczących wskaźników wegetacji takich jak NDRE czy NDVI, rolnicy mogą szybciej i z większą precyzją podejmować decyzje dotyczące zabiegów, obniżenia kosztów, oszczędzenia zasobów i maksymalizacji zysku. Podczas lotu możemy przełączać się między wstępną analizą znormalizowanego wskaźnika roślinności różnicowej (NDVI) a obrazem na żywo w  RGB, aby natychmiast zwizualizować miejsca, w których wymagane jest działanie. Precyzyjna informacja zwiększa wydajność pracy w terenie.

Jaka jest wydajność?

Maksymalne pokrycie ok. 0.47 km2 terenu na jednym przelocie na pułapie 180 m (GSD – ok. 9.52 cm/piksel). Realnie, obniżając pułap lotu osiągamy wydajność do 0,25 km2 podczas jednego lotu (GSD ok. 5 cm/piksel )

Szacowanie rozwoju roślin z drona

Nalot z kamerą multispektralną

Sprawdzamy gdzie rośliny rozwijają się prawidłowo, a gdzie trzeba się nimi dodatkowo zaopiekować.

Oprysk z drona

Opryskujemy z powietrza cały obszar lub wytypowane przez nas fragmenty.

Kompletne rozwiązanie !

Tylko połączenie dwóch elementów razem daje oczekiwane i najlepsze rezultaty.

Zadzwoń po więcej informacji: 668 423 647

Napisz do nas:

Zadaj nam dowolne pytanie na temat wykorzystania dronów w rolnictwie. Z przyjemnością odpowiemy.

Szkolimy pilotów dronów jak wykorzystywać drony rolnicze, oferujemy usługi rolnicze z drona, organizujemy prelekcje, wykłady oraz warsztaty z zastosowań dronów w rolnictwie. Możesz u nas również zamówić wdrożenie dronów do gospodarstwa oraz kupić drony rolnicze DJI.

Formularz kontaktowy: