Cieniowanie szklarni dronem

Nowoczesna metoda aplikacji powłok cieniujących na szklarnie jest już dostępna.

Cieniowanie szklarni z drona

Jako pierwsza firma w Polsce wdrażamy do oferty usługę cieniowania szklarni przy użyciu dronów.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami usługi oraz zapisami na sezon 2024. Usługi cieniowania świadczymy przy współpracy ze światowym liderem produktów do zacieniania – firmą Lumiforte co gwarantuje jakość świadczonej usługi.

Po co cieniuje się szklarnie?

Szklarnie cieniuje się płynnymi preparatami w celu ochrony upraw wiosną lub latem, gdy natężenie światła jest zbyt duże. 

Nałożona powłoka zmniejsza temperaturę w szklarni poprzez odbijanie światła i/lub ciepła i poprawia klimat szklarni w ciepłych okresach. Powłoki mogą być łatwo usunięte na koniec sezonu, aby umożliwić zwiększenie dotarcia światła zimą.

Zalety cieniowania z drona:

Łatwość użycia: wystarczy wymieszać preparat z opakowania z wodą i rozpylić na szklarn. To właśnie do tego etapu wykorzystujemy drony, które zastępują zarówno ręczne jak i maszynowe cieniowanie. 

Elastyczność użycia: nakładaj i usuwaj powłokę zacieniającą kiedy tylko chcesz.

Powłoki zmniejszają ilość światła i temperaturę w szklarni, co jest korzystne zarówno dla upraw, jak i osób pracujących w szklarni.

Dzięki ruchomym ekranom światło i ciepło nadal dostaje się do szklarni, natomiast powłoki utrzymują nadmiar światła i ciepła na zewnątrz szklarni.

Przy częściowo zamkniętej osłonie, część uprawy otrzymuje pełne światło, a część mniej (pozostaje w cieniu). Powłoki zawsze zapewniają równomierny rozkład światła w szklarni.

 

Szacowanie rozwoju roślin z drona

Wydajność od 2ha / dzień

W ciągu jednego dnia pracy jesteśmy w stanie pokryć ok. 2ha szklarni. W razie potrzeb dysponujemy większą ilością dronów.

Szacowanie rozwoju roślin z drona

100% zgodnie z przepsami

Wszystkie nasze loty wykonywane są dronami o masie powyżej 25kg. Piloci wykonują loty w oparciu i zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa lotniczego. Specjalizujemy się w lotach wymagajacych uzyskania dodatkowych zgód i pozwoleń.

30-litrowy zbiornik

Dron spełnia wymagania techniczne stawiane przez producentów powłok. Wykorzystujemy model drona, który posiada 30-litrowy zbiornik.

Wysokie ubezpieczenie pilota

Firma posiada odpowiednio wysokie ubezpieczenie OC na wykonywane usługi oraz zapasowy sprzęt. Ograniczamy ewentualne przestoje w pracy.

Szeroki oprysk przy jednym nalocie

Lot wykonywany jest w wysokości ok. 3 metrów nad szklarnią co zapewnia jednolite i dokładne nakładanie powłok zacieniających.

Najwydajniejsze akumulatory na rynku

Aby wykonyać loty przez cały dzień potrzebujemy od klienta jedynie źródła zasilania. Posiadamy wystarczającą liczbę akumulatorów oraz ładowarek do latania 24 godziny na dobę.

Do cieniowania szklarni dronem wykorzystujemy najnowsze modele dronów dostępne na rynku: Agras T10 oraz Agras T30.

Posiadamy odpowiednie uprawnienia do wykonywania lotów dronami rolniczymi z odpowiednim ubezpieczenie oraz wiedzą związaną ze stosowaniem dronów opryskowych.

Latamy dronami o 2017 roku – możesz nam zaufać.

 

Zamów cieniowanie dronem

Zamów usługę cieniowania do swojego gospodarstwa. Zapraszamy do rezerwacji terminów na sezon 2024.

Zapraszamy do kontaktu

Zadzwoń po więcej informacji: 668 423 647

Napisz do nas:

Zadaj nam dowolne pytanie na temat wykorzystania dronów w rolnictwie. Z przyjemnością odpowiemy.

Szkolimy pilotów dronów jak wykorzystywać drony rolnicze, oferujemy usługi rolnicze z drona, organizujemy prelekcje, wykłady oraz warsztaty z zastosowań dronów w rolnictwie. Możesz u nas również zamówić wdrożenie dronów do gospodarstwa oraz kupić drony rolnicze DJI.

Formularz kontaktowy: